a

Lorem ipsum dolor amet, modus intellegebat duo dolorum graecis

Follow Us
Image Alt

Hidroterapija

Tai novatoriška lavinamoji procedūra, kuri siūlo daugiau nei tik fizinę ir kognityvinę raidą – tai itin smagi patirtis Jūsų mažyliui. Hidroterapijos metu kūdikis mankštinasi ir plūduriuoja maloniai šiltame vandenyje. Kineziterapeutai, įvertinę mažylio amžių ir sveikatos būklę, individualiai jam parenka mankštos ir nardymo pratimus bei atidžiai prižiūri Jūsų sportininką visos procedūros metu. Po mankštų mažyliui skiriama laiko pačiam eksperimentuoti su savo kūno judesiais – plaukiojimo įtaiso-ratuko pagalba jis gali laisvai plūduriuoti, spardytis ir taškytis vandenyje. Po užsiėmimo kūdikis jaukiai suvystomas į šiltą ir minkštą rankšluostį.

Hidroterapijos procedūras puikiai galima derinti su mankšta ir masažu, taip sukuriant mažyliui patirtį, kurioje tiek judesio, tiek atsipalaidavimo – su kaupu.

Hidroterapijos nauda įrodyta daugybe mokslinių tyrimų ir yra itin rekomenduojama kūdikiams kineziterapeutų. Kodėl?

  • saugiai atliksmankštų metu stimuliuojami įgimti plaukimo refleksai ir įgimtą gebėjimą puikiai jaustis ir pasitikėti savimi vandenyje, taigi išvengiama vandens baimės ateityje;
  • švelnus vandens pasipriešinimas mažyliui judant stiprina raumenų jėgą ir kaulų struktūrą;
  • subtilus vandens spaudimas padidina plaučių tūrį, sustiprina tarpšonkaulinius raumenis ir kvėpavimo sistemą;
  • judėjimas vandenyje teigiamai veikia virškinimo ir kraujotakos sistemas, pagerina širdies darbą;
  • kūdikis besispardydamas vandenyje sukuria mažas bangeles, kurios padeda pagerinti koordinaciją, laikyseną ir balansavimo įgūdžius, praversiančius mokantis ropoti, vaikščioti, plaukti;
  • judėdamas vandenyje mažylis geriau supranta savo kūno judesius ir galimybes, turi laisvę eksperimentuoti ir pažinti save.

Naujagimių hidroterapija

Naujagimiai (nuo 5 savaičių amžiaus) plukdomi individualiose gėlo vandens vonelėse. Vanduo jose keičiamas ir pašildomas iki reikiamos temperatūros prieš kiekvieno mažylio plukdymą. Individualaus užsiėmimo metu, mažylį mankština, masažuoja ir plukdo kineziterapeutė. Procedūra trunka tiek, kad mažylis nepervargtų ir puikiai jaustųsi (iki 35 minučių). Iškeltas iš vandens, naujagimis yra suvyniojamas į minkštą, šiltą rankšluostį ir gali ramiai pailsėti.

Kūdikių hdroterapija

Kūdikių (nuo 5 savaičių iki 12 mėnesių amžiaus) hidroterapijos užsiėmimai vyksta filtruojamo vandens, 2 x 2 metrų dydžio baseine. Vienu metu vandenyje gali būti trys kūdikiai. Kiekvieną mažylį individualiai mankština, masažuoja ir plukdo kineziterapeutė. Kūdikis vandenyje praleidžia 35 – 45 minutes. Užsiėmimo pabaigoje uždedama speciali plaukimo priemonė ir kūdikis gali savarankiškai judėti vandenyje, atrasti naujus judesius ir stiprinti motorikos įgūdžius. Iškeltas iš vandens, kūdikis yra suvyniojamas į minkštą, šiltą rankšluostį ir gali ramiai pailsėti.

Kaip pasiruošti hidroterapijos procedūrai

Siekiame, kad Baby Spa Vilnius mažieji lankytojai užsiėmimų metu jaustųsi maksimaliai gerai, todėl rekomenduojame į hidroterapiją atvykti pailsėjus ir būti pavalgius 40 minučių prieš prasidedant procedūrai. Su savimi turėkite šlepetes persiauti, o mažyliui – maudynių sauskelnes. Šiuos reikmenis įsigyti galima ir pas mus – vienkartinių šlepečių kaina 2 Eur, maudynių sauskelnių – 2 Eur.

Minkšti ir švelnūs Baby Spa Vilnius ranšluosčiai visada paruošti jaukiai apgaubti mažylius po procedūros, tad rūpintis rankšluosčiais Jums nebūtina.